Článek o tvorbě Církevních map v časopise Geoinformatics FCE CTU

Časopis GeoinformaticsV rámci čísla 16/1 časopisu Geoinformatics FCE CTU vyšel článek, který se věnuje popisu tvorby prostorové databáze pro portál cirkevnimapy.cz a informuje o postupech a způsobech, jimiž byly vytvořeny webové mapové aplikace. V příspěvku jsou diskutovány rovněž problematiky kartografického projektu, volby mapových znaků, generalizace dat pro různá měřítka a téma umísťování popisů v mapách.

Plný text článku je k dispozici ve formátu PDF na stránkách periodika.

Časopis Geoinformatics FCE CTU vychází v angličtině na Fakultě stavební ČVUT v Praze. Publikuje teoretické, empirické a aplikačně-výzkumné články z oboru geoinformatiky a dalších, počítačově zpracovávaných geovědních oborů. Hlavní důraz klade na články o vytváření, implementaci a použití svobodných geografických softwarů od GIS, přes geodézii, fotogrammetrii, 3D skenování, kartografii až po záležitosti katastru nemovitostí. Příspěvky do něj jsou nestranně přezkoumávány, indexovány a jsou každému přístupné v celém rozsahu pod podmínkou uvedení autora.