Müllerova mapa Čech se nově zobrazuje i v největším měřítku Církevních map

Výřez z Müllerovy mapy Čech z roku 1720 – Kutná Hora

Výřez z Müllerovy mapy Čech z roku 1720 – Kutná Hora

Plná verze mapové aplikace církevní správy v roce 1715 dosud trpěla drobným neduhem – při zobrazení v největším měřítku chyběla či „zmizela“ vrstva s Müllerovou mapou Čech z roku 1720. Vrstva byla do mapové kompozice připojena jako externí webová mapová služba (WMS), která však takovou podrobnost (měřítko) nepodporovala a proto se ani v nejvyšším přiblížení nemohla zobrazit.

Za zprovozněním služeb s Müllerovými mapami stojí kolega Jakub Havlíček z Katedry geomatiky ČVUT v Praze, které ho jsem poprosil o doplnění nejpodrobnějšího měřítka. Mé žádosti vyhověl (za což mu děkuji) a tak je nyní stará mapa Čech viditelná i v maximálním přiblížení.

2 Comments

1. Všechny mapy fungují vyjma mapy „Sídla v Miillerově mapě z roku 1720“ v žádném zobrazení se mapa neukáže. Odzkoušeno na Google Chrome, Microsoft Edhe, IE 11, Firefox 55-0b5 (32-bit) ve Windows 10. Je to škoda.
    Na další spolupráci se těší Hradil

• Pavel Seemann

Zkontrolujte, prosím, zda máte v plné verzi mapy v seznamu vrstev zaškrtnutou vrstvu „Sídla v Müllerově mapě z roku 1720“ a zda je vrstva nad ní „Církevní správa v roce 1715“ naopak nezaškrtnutá. V této kombinaci se mi ve Firefox Vámi požadovaná vrstva zobrazuje.

Nemyslel jste však vrstvu s rastrovým ekvivalentem původní Müllerovy mapy? Ta skutečně v seznamu vrstev chybí (stejně jako I. vojenské mapování). Je to způsobeno nedostupností mapové služby ze strany poskytovatele, nikoliv přímo portálem cirkevnimapy.cz, který jen využívá tyto služby. Pokusím se urgovat opětovné zprovoznění.